DEĞERLERİMİZ

Ytt Automotive’ in insan kaynakları politikası, şeffaf ve adil bir biçimde, gelişim odaklı, Ytt Automotive’ in gelişimine katkı sağlayacak, genç, dinamik ve çalışkan bir iş gücü oluşturmayı hedefler.

YTT için kalite, başarı ve büyümek için gerekli olan temel dayanaktır. Çalışanlarımız, tedarikçilerimiz, müşterilerimiz, çevre ve elbette ki ürettiğimiz ürünler için yenilikçi ve sürdürülebilir yaklaşımlar ile hareket ederiz.

İş Sağlığı ve Güvenliği

Şirket olarak bütün larımızın sağlığını önemsiyoruz. İş sağlığı ve güvenliği yönetimimiz; iş ortamının güvenliği, beden ve ruh sağlığı konularında çalışanları eğitiyor ve standartların gerekliliklerini yerine getirmek kurumumuzun değişmez unsurudur. Güvenliği önemsiyoruz. Herkes için güvenli ortamlarda güvenli şartları temin etmeyi amaçlıyoruz.

Teknoloji

Küreselleşen dünya, yeni pazar yerlerinin oluşması ve teknolojinin hızla gelişmesini yakından takip ediyoruz. Yatırımlarımızı teknoloji ve yenilikler doğrultusunda gerçekleştiriyoruz. Yarının ihtiyaçlarının şimdiden planlıyoruz.

Çevre

Toplumun ve çevrenin çıkarlarını korumak amacıyla planlamadan, üretime ve çalışanlarımıza kadar tm alanlarda çevreyi koruyan ve yasaştan bir polita ve çalışma anlaşıyını benimsiyoruz.

Ytt Otomotiv olarak;

İnsana değer veriyoruz… bu değer çerçevesinde yatırım yapıyoruz,

Çevreye değer veriyoruz… sosyal sorumluluklarımızı biliyor ve gerçekleştiriyoruz,

İş güvenliğine değer veriyoruz… çalışanlarımızı ailemizin birer ferdi olarak benimsiyor ve maksimum düzeyde koruyoruz,

Ülkeye değer veriyoruz… ülkemize karşı sorumluluklarımızı biliyor ve bu sorumlulukları yerine getiriyoruz,

Dünya’ya değer veriyoruz… Dünya üzerinde gerçekleşen tüm olaylara hassasiyet içerisinde yaklaşıyoruz,

Kaliteye değer veriyoruz… Daha kaliteli ürün ve daha kaliteli üretim için daima kendimizi geliştiriyoruz,

Üretime değer veriyoruz… en üst düzeyde KALİTELİ ürünü, ZAMANINDA ve REKABETÇİ gücümüzü ön planda tutarak üretiyoruz,

Müşteri memnuniyetine değer veriyoruz… her zaman MÜŞTERİ HAKLIDIR ilkesi ile değil, her zaman MÜŞTERİLERİMİZİN YANINDAYIZ ilkesini savunuyoruz,

İletişime değer veriyoruz… kurum içi ve kurum dışı tüm iletişim ağımızı maksimum düzeyde tutarak DÜNYA dillerini benimsiyoruz,

“Biz, değer yargılarımızı SEVİYORUZ ve daima GELİŞTİRİYORUZ…”

 

 

ÇOCUK İŞÇİ ÇALIŞTIRMAMA POLİTİKAMIZ

 

Ytt Otomotiv olarak şirketimizde, Çocuk ve Genç İşçilerin Çalıştırılması Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik içinde yer alan; 18 yaşını doldurmamış çocuk ve genç işçiler bakımından yasak olan işler ile 15 yaşını tamamlamış, ancak 18 yaşını tamamlamamış genç işçilerin çalışmasına izin verilecek işler, 14 yaşını bitirmiş ve ilköğretimini tamamlamış çocukların çalıştırabilecekleri hafif işler ve çalışma koşulları esas alınarak uygulanmaktadır.

KALİTE POLİTİKAMIZ

Amacımız Ytt Otomotiv’de her çalışanın ve bölümün kendi ürettiği ürün ve hizmetleri, bir sonraki çalışanı ya da bölümü kendi iç müşterisi kabul ederek, hatasız iletmekle sorumluğu olduğu bilinciyle, üretimin her aşamasında kendi kendini kontrol eden bir üretim süreci oluşturarak kararlı ve sürekli bir yapı kurmaktır.

Ytt Otomotiv müşteri memnuniyeti odaklı “Kaliteli Üretimi” kendisine ilke edinerek, özümsediği değerler dizisine her bir çalışanı ile sadık kalacağını taahhüt eder.

Bu bağlamda kalite hedefleri aşağıdaki gibi belirlenmiştir;

Dürüst, hoşgörülü, saygılı ve özverili çalışma ortamı içerisinde çalışanların gelişimlerini sağlamak.
Güncel teknolojiyi takip ederek, Kaizen ve sürekli iyileştirme çalışmalarıyla israfı azaltıp, süreçteki değer işlemin yüzdesini dolayısıyla verimi arttırmak.
Kaliteden ödün vermeden, rekabetçi gücünü daima arttırarak müşterisine istenilen zaman ve miktarda ürün üretilmesini sağlamak.
Üretimde hata önleme yöntemleri geliştirmek, uygulamak ve otomasyonla üretim hareketlerinin sistemsel izlenebilirliğini sağlamak.
Tedarikçilerini eğitimler, ziyaretler ve ortak çalışmalarla geliştirmek, kalite bilincini arttırmak.
Risk ve fırsat yönetimini gözeterek stratejik hedefler doğrultusunda ürün üretmek.

 

MİSYONUMUZ…

Doğru süreçleri; İnsana, Çevreye, Bilgi ve Gelişime yatırım yaparak devamlı sürdürülebilir kılmak…

 

VİZYONUMUZ…

Türkiye ve Dünya pazarında tüm faaliyetleri ile değer gören ve tercih edilen kuruluş seviyesine yükselmek.